Analiza NCSS na temat nowej strategii bezpieczeństwa Unii Europejskiej

Polecamy Państwu analizę eksperta NCSS Aleksandra Siemaszki, w której podejmuje on próbę odpowiedzi na pytanie, czy Unia Europejska potrzebuje nowej strategii bezpieczeństwa oraz rysuje obraz tego, co powinno się w takim dokumencie znaleźć.

W związku z dynamicznym rozwojem Narodowe Centrum Studiów Strategicznych poszukuje stażysty

W tytule maila kierowanego na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. prosimy wpisywać „Stażysta – bezpieczeństwo”.

Komentarz Stratforu na temat negocjacji dotyczących rozwiązania konfliktu w Donbasie

Zachęcamy Państwa do lektury krótkiego komentarza amerykańskiego think tanku Stratfor na temat toczących się negocjacji rosyjsko-amerykańskich ws. konfliktu we wschodniej Ukrainie.

Ekspertka NCSS w wywiadzie na temat rosyjskiej wojny hybrydowej w sektorze energetycznym

Dr Natalia Slobodian - główna analityk w projekcie „Rynek gazu i bezpieczeństwo energetyczne w państwach Grupy Wyszehradzkiej: modele, wyzwania, perspektywy" - w wywiadzie dla portalu Biznes Alert analizuje narzędzia i instrumenty używane przez Federację Rosyjską w ramach wojny hybrydowej prowadzonej między innymi w obszarze energetyki.

Dyskusja o przyszłości polskiego przemysłu zbrojeniowego – podsumowanie konferencji NCSS

Ponad dwustu uczestników wydarzenia, kilka godzin dyskusji, cztery panele i jeden raport – tak w skrócie można w liczbach podsumować konferencję „Bezpieczeństwo i konkurencyjność – rekomendacje dotyczące strategii przemysłowo – obronnej RP”.

Aktualizacja Strategii Polskiej Grupy Zbrojeniowej na konferencji NCSS

Dnia 28 kwietnia 2016 roku podczas Konferencji NCSS pt. ,,Bezpieczeństwo i konkurencyjność - rekomendacje dotyczące strategii przemysłowo-obronnej RP” Polska Grupa Zbrojeniowa przedstawiła aktualizację swojej strategii.

„Bezpieczeństwo i konkurencyjność - rekomendacje dotyczące Strategii Przemysłowo-obronnej RP” - nowy raport NCSS

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do lektury raportu, który został przedstawiony na dzisiejszej konferencji pt. „Bezpieczeństwo i konkurencyjność - rekomendacje dotyczące Strategii Przemysłowo-obronnej RP”.

Demilitaryzacja Unii Europejskiej - nowa analiza NCSS

Ekspert Narodowego Centrum Studiów Strategicznych prof. Andrzej Ciupiński w swojej najnowszej analizie podejmuje problem zdolności militarnych UE.

Kontakt

Narodowe Centrum Studiów Strategicznych
Biuro czynne w godzinach 9:00-17:00

ul. Marszałkowska 58/3
00-545 Warszawa

Telefon: +48 22 25 111 77
<+48 885 806 277
Fax: +48 22 127 20 12
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 5252550406
REGON: 146587199
Bank Zachodni WBK 81 1090 1883 0000 0001 3029 3682

Zarząd

Jacek Kotas
Prezes Zarządu

Partnerzy