Artykuł eksperta NCSS nt. motywacji agentów służb specjalnych.

Polecamy Państwa uwadze artykuł naukowy eksperta NCSS Bolesława Piaseckiego "Motywacje agentów służb specjalnych", który ukazał się w najnowszym numerze (2/2015) czasopisma “Społeczeństwo i Polityka. Pismo edukacyjne”.

Seminarium "Model-etaty-koszty obrony terytorialnej Polski"

Narodowe Centrum Studiów Strategicznych w dniu 04.08.2014 przeprowadziło seminarium "Model-etaty-koszty obrony terytorialnej Polski" zapoczątkowujące prace nad raportem mającego na celu zaproponowanie optymalnego modelu, organizacji etatów oraz kosztów obrony terytorialnej. Udział w seminarium wzięli m.in. przedstawiciele MON, Sztabu Generalnego oraz organizacji pozarządowych.

"Przeciąganie liny" - artykuł Jacka Bartosiaka w Nowej Konfederacji

Polecamy Państwa uwadze najnowszy artykuł eksperta i członka Rady NCSS, Jacka Bartosiaka. Zdaniem eksperta "Pekin zdobywa nad Waszyngtonem przewagę na kluczowym strategicznie morzu południowochińskim".

Jacek Bartosiak z wykładem "Nowa architektura bezpieczeństwa na Pacyfiku"

Ekspert i członek Rady NCSS Jacek Bartosiak na zaproszenie stowarzyszenia Koliber wygłosił23 lipca w Warszawie autorski wykład dotyczący amerykańskiej koncepcji wojny powietrzno-morskiej za zachodnim Pacyfiku.

NCSS poszukuje koordynatora projektów w obszarze militarnym

Narodowe Centrum Studiów Strategicznych poszukuje osoby na stanowisko „koordynator projektów w zakresie polityki obronnej i przemysłowo-zbrojeniowej”.

Początek wspólnego projektu NCSS i Center for Strategic and Budgetary Assessments

W zeszłym tygodniu delegacja NCSS odbyła w Waszyngtonie robocze spotkanie z kierownictwem Center for Strategic and Budgetary Assessments (CSBA) w ramach przygotowania do przeprowadzenia kolejnego międzynarodowego projektu.

Wywiad z Maciejem Golubiewskim dla portalu Biznes Alert

Maciej Golubiewski udzielił wywiadu portalowi Biznes Alert. Ekspert NCSS stwierdził w nim między innymi, że "zachód" nie posiada skutecznej metody walki z Państwem Islamskim:

Pułkownik Krzysztof Gaj w programie Polska na dzień dobry - Telewizja Republika

Ekspert NCSS, pułkownik Krzysztof Gaj w programie Polska na Dzień Dobry komentował nowe koncepcje MON-u dotyczące stworzenia w naszym kraju szkieletu obrony terytorialnej.

Kontakt

Narodowe Centrum Studiów Strategicznych

ul. Rozbrat 44a/115
00-419 Warszawa

Telefon: +48 730 776 564

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 5252550406
REGON: 146587199
Bank Account Number (BOŚ): 02 1540 1287 2049 9124 9911 0001

Tomasz Szatkowski

Prezes Zarządu
Absolwent prawa, podyplomowych studiów bezpieczeństwa narodowego
(Uniwersytet Warszawski) i studiów wojennych (King’s College London).

Partnerzy