Drukuj

Nowa analiza Adama Kowalczyka na temat stanu i perspektyw Partnerstwa Wschodniego w obliczu szczytu PW w Rydze.

Ekspert NCSS Adam Kowalczyk w prezentowanym tekście podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie o dotychczasowe osiągnięcia oraz perspektywy rysujące się przed Partnerstwem Wschodnim. W dniu rozpoczęcia kolejnego, czwartego już szczytu PW (tym razem w Rydze), pozostaje ono wciąż najważniejszym programem oddziaływania Unii Europejskiej na swoje wschodnie sąsiedztwo.

Drukuj

Tomasz Szatkowski komentuje miesięczniku gospodarczym Nowy Przemysł koncepcję wejścia polskiej zbrojeniówki do Airbus Group

- Jeśliby faktycznie takie rozmowy prowadzono, to mam wątpliwości. Możliwości udziału produktów Airbusa w polskim przemyśle byłyby zapewne pochodną wielkości udziałów, a one prawdopodobnie nie przekroczą 2 proc. Nie ma powodów, by demonizować naszą właścicielską obecność w Airbusie. Po drugie, wcześniej musiałaby się zakończyć konsolidacja polskiego przemysłu zbrojeniowego, by Skarb Państwa mógł wnieść "adekwatne" udziały - uważa Tomasz Szatkowski
Drukuj

Tomasz Szatkowski w komentarzu dla Naszego Dziennika.

Tomasz Szatkowski we wczorajszym wydaniu Nasz Dziennik komentował zmiany związane z wprowadzeniem ustawy o systemie kierowania i dowodzenia. Prezes NCSS pozytywnie odniósł się do precyzyjniejszego niż wcześniej zdefiniowania "czasu wojny": Stan wojny ma miejsce wtedy, gdy otwarcie deklaruje się wypowiedzenie wojny o notyfikuje ten stan w odpowiednich międzynarodowych organach.

Drukuj

Jacek Bartosiak gościem Poranka WNET

Jacek Bartosiak był dziś gościem Poranka WNET. Ekspert i członek Rady NCSS mówił m.in. o geopolitycznym tle porozumienia USA i innych krajów zachodu z Iranem, a także o wpływie ostatnich przetasowań dyplomatycznych na interesy Rzeczypospolitej.

Kontakt

Narodowe Centrum Studiów Strategicznych

Al. Solidarności 115/2
00-140 Warszawa

Telefon: +48 730 776 564

E-mail: office@ncss.org.pl

NIP: 5252550406
REGON: 146587199
Bank Account Number (BOŚ): 02 1540 1287 2049 9124 9911 0001

Tomasz Szatkowski

Prezes Zarządu
Absolwent prawa, podyplomowych studiów bezpieczeństwa narodowego
(Uniwersytet Warszawski) i studiów wojennych (King’s College London).

Partnerzy