Adam Kowalczyk panelistą na konferencji eksperckiej dotyczącej modelu bezpieczeństwa w Europie.

 W dniach 23-24 listopada w Berlinie odbyła się czwarta konferencja w ramach cyklu ”Trialog: Niemcy – Polska – Rosja”. W tym roku jej uczestnicy debatowali nad optymalnym modelem bezpieczeństwa europejskiego.

NCSS organizatorem spotkania eksperckiego dotyczącego przyszłości rozpoznania obrazowego w Siłach Zbrojnych RP.

W dniu 23 listopada Narodowe Centrum Studiów Strategicznych zorganizowało spotkanie eksperckie dotyczące rozpoznania obrazowego. Moderatorem warsztatu był Koordynator projektów militarnych Mariusz Kordowski.

Wybrane zagrożenia dla bezpieczeństwa na Morzu Bałtyckim – szwedzkie doświadczenia, jako lekcja dla Polski - komentarz Antoniego Pieńkosa.

Potrzebne jest przede wszystkim gruntowne przemyślenie kierunków modernizacji Marynarki Wojennej RP, w tym szczególnie głównych programów zakupu okrętów, ponieważ MW RP w swoim obecnym kształcie nie ma pełnej możliwości realizacji obowiązków wynikających ze Strategii Bezpieczeństwa RP - pisze Antoni Pieńkos w komentarzu dla Narodowego Centrum Studiów Strategicznych.

Narodowe Centrum Studiów Strategicznych współorganizatorem konferencji „Obrona powietrzna w systemie bezpieczeństwa państwa. Współczesne wyzwania i kierunki rozwoju” - przypomnienie.

Wydarzenie zorganizowane przez Akademię Obrony Narodowej będzie miało miejsce w dniu 24.10.2015 r. (wtorek) w siedzibie uczelni. Pozostałymi współorganizatorami będą m.in. Wojskowa Akademia Techniczna oraz Akademia Marynarki Wojennej. Partnerem strategicznym projektu jest Polska Grupa Zbrojeniowa.

Były Prezes Narodowego Centrum Studiów Strategicznych podsekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Tomasz Szatkowski piastujący dotychczas funkcję Prezesa Zarządu Narodowego Centrum Studiów Strategicznych został mianowany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Ekspertka NCSS prelegentką podczas the World Forum of Democracy 2015 w Strasburgu.

Dr Natalia Słobodian w dniach 16-21 listopada 2015 roku bierze udział w the World Forum of Democracy 2015, które co roku jest organizowane w Strasburgu przez Radę Europy. Współorganizatorami są władze francuskie oraz Parlament Europejski. Hasło przewodnie tegorocznego Forum to „Wolność albo kontrola”. Ekspertka NCSS wygłosi referat dotyczący współpracy energetycznej w ramach Grupy Wyszehradzkiej.

"Polsko-amerykańskie seminarium planowania kryzysowego” – zakończenie pierwszej fazy wspólnego wspólny projektu Narodowego Centrum Studiów Strategicznych i Center For Strategic and Budgetary Assesments.

Narodowe Centrum Studiów Strategicznych przeprowadziło w dniach 12-14 października 2015 w Warszawie pierwszą fazę projektu „Polsko-amerykańskie seminarium planowania kryzysowego”, który realizowany jest wraz z Center For Strategic and Budgetary Assesments. Projekt ten jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć przeprowadzonych dotychczas przez NCSS.

Narodowe Centrum Studiów Strategicznych partnerem Warsaw Security Forum 2015.

Narodowe Centrum Studiów Strategicznych jest partnerem rozpoczynającego się jutro w stolicy Warsaw Security Forum 2015, które organizowane jest przez Fundację im. Kazimierza Pułaskiego. Wydarzenie to jest jednym z największych przedsięwzięć o zasięgu międzynarodowym dotyczących bezpieczeństwa, polityki obronnej oraz polityki zagranicznej w Polsce.

Kontakt

Narodowe Centrum Studiów Strategicznych

ul. Rozbrat 44a/115
00-419 Warszawa

Telefon: +48 730 776 564

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 5252550406
REGON: 146587199
Bank Account Number (BOŚ): 02 1540 1287 2049 9124 9911 0001

Partnerzy