O Nas

włącz .

Narodowe Centrum Studiów Strategicznych jest niezależnym ośrodkiem analitycznym, który został powołany do prowadzenia badań i analiz, pobudzania debaty oraz rozwijania innowacyjnego myślenia w dziedzinie szeroko rozumianego bezpieczeństwa Polski. NCSS zajmuje się przede wszystkim kwestiami planowania obronnego oraz inwestycji w zdolności obronne Sił Zbrojnych RP, polityką zbrojeniową państwa, polityką dotyczącą strategicznych gałęzi przemysłu i infrastruktury, a także reformami instytucji sektora bezpieczeństwa RP. W orbicie zainteresowań NCSS pozostaje także współpraca z najważniejszymi partnerami zagranicznymi Polski w sferze bezpieczeństwa, w tym zwłaszcza w ramach NATO i Unii Europejskiej. Zadaniem Narodowego Centrum Studiów Strategicznych jest również rozwój myśli strategicznej w Rzeczpospolitej Polskiej. Służy temu działalność analityczna, naukowa, wydawnicza oraz edukacyjna. W naszej działalności badawczej współpracujemy z najlepszymi ośrodkami eksperckimi w kraju i za granicą.

MISJA NCSS

Narodowe Centrum Studiów Strategicznych pragnie służyć pomocą w procesie formułowania polityki i strategii bezpieczeństwa Rzeczpospolitej Polskiej. Podstawową misją NCSS jest wspieranie i doradztwo decydentom politycznym w kształtowaniu racjonalnej strategii bezpieczeństwa RP oraz podejmowaniu właściwych decyzji o inwestycjach i alokacji środków w szeroko pojętym sektorze obronnym. NCSS dostarcza przedstawicielom władzy wykonawczej i ustawodawczej, a także mediom, przedstawicielom świata biznesu oraz innym podmiotom i organizacjom, zajmującym się kwestiami bezpieczeństwa narodowego, obiektywne i merytoryczne analizy. Działalność NCSS koncentruje się na kluczowych zagadnieniach związanych z istniejącymi lub nowo powstającymi zagrożeniami oraz szansami dla bezpieczeństwa narodowego. Sprostanie tym zadaniom będzie wymagało zmiany sposobu dotychczasowego myślenia oraz funkcjonowania narodowego systemu bezpieczeństwa poprzez wdrożenie innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań w sferze obronności. Jesteśmy zdeterminowani, by osiągnąć ten cel.

Statut NCSS

                                                                                                                    PDF: Statut NCSS

Kontakt

Narodowe Centrum Studiów Strategicznych

ul. Mazowiecka 11 lokal 49
00-052 Warszawa

+48 885 806 277
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 5252550406
REGON: 146587199
Bank Zachodni WBK 81 1090 1883 0000 0001 3029 3682

Zarząd

Jacek Kotas
Prezes Zarządu

Partnerzy