Artykuł eksperta NCSS nt. motywacji agentów służb specjalnych.

Polecamy Państwa uwadze artykuł naukowy eksperta NCSS Bolesława Piaseckiego "Motywacje agentów służb specjalnych", który ukazał się w najnowszym numerze (2/2015) czasopisma “Społeczeństwo i Polityka. Pismo edukacyjne”.

Ekspert NCSS współautorem rekomendacji dla nowego Prezydenta RP w zakresie polskiej polityki zagranicznej

Adam Kowalczyk współuczestniczył w tworzeniu nowego raportu Fundacji Amicus Europae zawierającego rekomendacje dla nowego Prezydenta RP w zakresie polskiej polityki zagranicznej na lata 2015-2020.

Ucieczka do przodu - przyszłość modernizacji technicznej sił zbrojnych USA

Najnowsza analiza NCSS, autorstwa Jacka Bartosiaka dotyczy nowej strategii "technologicznego offsetu" Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych, która wyznacza kierunki rozwoju technologii wojskowych na najbliższe dwie dekady i będzie miała ogromny wpływ na kierunki modernizacji sił zbrojnych oraz sposób prowadzenia przyszłych działań zbrojnych, ale też na rozwój technologii o zastosowaniu cywilnym.

Najnowsza analiza Jacka Bartosiaka - Kto kogo? Rzecz o sojuszu polsko-amerykańskim w obliczu kryzysu ukraińskiego

Najnowsza, obszerna analiza Jacka Bartosiaka - "Kto kogo? Rzecz o sojuszu polsko-amerykańskim w obliczu kryzysu ukraińskiego", która została opublikowana w najnowszym, wrześniowym numerze Rzeczy Wspólnych.

Analiza wywiadowcza - pięć najczęstszych błędów

Bolesław Piasecki w swoim tekście omawia pięć najczęściej występujących błędów w analizie wywiadowczej, które są popełniane także w procesach analitycznych nie związanych ze służbami specjalnymi.

Analiza Jacka Bartosiaka: Jak zmienić wszystko, żeby nie zmienić nic

Amerykanie próbują przebudować globalny porządek polityczny. Forsowane przez nich strefy wolnego handlu (transpacyficzna i transatlantycka) zmierzają do odwrócenia trendu prowadzącego do końca globalnej hegemonii USA.

Kontakt

Narodowe Centrum Studiów Strategicznych

ul. Mazowiecka 11 lokal 49
00-052 Warszawa

+48 885 806 277
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 5252550406
REGON: 146587199
Bank Zachodni WBK 81 1090 1883 0000 0001 3029 3682

Zarząd

Jacek Kotas
Prezes Zarządu

Partnerzy